مهرداد بورچی


مدیر فناوری اطلاعات گروه بازرگانی فبکو
کارشناسی ارشد دانشگاه گرگان

مسلط به فناوری واقعیت مجازی
مدیریت شبکه های اجتماعی، سئو

ایمیل: m.boorchi@febcogroup.com

مطالب

موضوعاتی که نباید در محل کار مطرح شوند

بسیار شنیده شده است که صمیمی بودن محیط کار باعث افزایش راندمان کاری می شود، اما واقعیت این است که برخی از موضوعات نباید به هیچ وجه در محیط کاری مطرح شوند چرا که صحبت پیرامون برخی از موضوعات خاص باعث خراب شدن روابط کاری و ایجاد مشکلات متعدد می شود. به بیان دیگر، همکار شما دوست صمیمی شما نیست و نمی توانید روابط خود را با وی تا حد روابط خانوادگی خود نزدیک کنید.

ادامه مطلب...
استراتژی های تاثیرگذار ارتباطی و اثر آن در افزایش فروش

استراتژی های ارتباطی یکی از مهم ترین راه های فروش موفق هستند که با استفاده مناسب از آن می توان از منابع موجود استفاده بهتری کرد و فروش را افزایش داد. بسیاری از مدیران فروش از استراتژی های قدیمی فروش استفاده می کنند و به همین دلیل با بی توجهی به استراتژی های ارتباطی، پتانسیل آن را نادیده می گیرند. در ادامه این مطلب به بررسی و شرح عواملی که به شما کمک می کنند تا با استفاده از این استراتژی ها، فروش خود را تا دو برابر اضافه کنید می پردازیم.

ادامه مطلب...
هشت راهکار برای طراحی یک لوگوی خلاقانه و موثر

برای بسیاری از مردم طراحی یک لوگو بسیار ساده به نظر می آید اما حقیقت این است که این کار بسیار سخت است، چرا که باید یک طرح در عین سادگی بسیار تاثیرگذار باشد. به همین دلیل است که تمامی کارشناسان توافق نظر دارند که لوگو یکی از مهمترین بخش های هر سازمانی است چرا که در اولین نظر، باید توجه بیننده را به خود جلب کند و از او یک مشتری بسازد. لوگو نمایانگر نوع فعالیت و بهتر شناخته شدن سازمانی است که به آن تعلق دارد. 

ادامه مطلب...
موثرترین عبارات تبلیغاتی که باعث افزایش فروش می‌شود

 شاید تا کنون به این نکته دقت نکرده باشید اما عبارت‌ها، نقش بسیار مهمی در کمک به مغز برای تصمیم‌گیری در مورد محصولات ایفا می‌کنند. در این نوشتار با برترین جملات تبلیغاتی موثر که باعث افزایش فروش می‌شود و در حقیقت مشتری‌ها دوست دارند در زمان تصمیم‌گیری آنها را بشنوند، آشنا می‌شوید.

ادامه مطلب...
شرکت های خصوصی، قربانی جدال بر سر پنجره واحد تجارت فرامرزی

علی رغم احتساب پنجره واحد تجارت فرامرزی به عنوان یکی از مهم‌ترین دستاوردهای الکترونیکی دولت در راستای شفافیت اقتصادی، حال این پنجره به محل بحث میان دو وزارت صنعت و اقتصاد مبدل شده است. چرا که از یک سو بر اساس بند ج ماده 38 قانون رفع موانع تولید، گمرک مسئول ایجاد پنجره واحد تجارت است اما از سوی دیگر وزارت صنعت به موجب ماده ۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خود را مسئول ایجاد سامانه جامع می‌داند. حال این که کشمکش و تخاصم به کجا راه پیدا می کند و دودش در چشم چه بخش هایی می رود خود جای تأمل است. 

ادامه مطلب...
ترامپ و چالش های اقتصادی پیش رو

واقعیت های موجود نشان می دهد که ترامپ و خانواده اش، به عنوان فعالین اقتصادی، از باورمندان جهانی شدن و تجارت آزاد بین المللی هستند. چه آنکه میزان سرمایه گذاری اقتصادی او در  کشورهای در حال توسعه چندین برابر کشور خود او آمریکاست و چه آنکه تقریباً تمام محصولات برند لباس اینویکا ترامپ در آسیا تولید می شود. 

ادامه مطلب...
تعریف مفهوم مدل کسب و کار از دیدگاه های مختلف

بحث مدل کسب و کار این روزها هر روز بیشتر از دیروز جای خود را در ادبیات کسب و کار و کارآفرینی باز می کند، در صورتی که در نزد بسیاری از محققین و اساتید کارآفرینی هنوز واژه کمتر شناخته شده یا نامفهومی است. گذشته از مفهوم مدل کسب و کار، اهمیت و جایگاه کلیدی آن درحوزه کسب و کار به طور جامع درک  نشده است.

ادامه مطلب...
رموز موفقیت فاطمه دانشور از زبان خودش

فاطمه دانشور یکی از کارآفرینان موفقی است که ٣٥سال سن دارد و از ٢٧ سالگی وارد حوزه کسب‌وکار شده است. او مدیر‌عامل شرکت سپهر آسیاست که در عرصه واردات و صادرات سنگ آهن فعالیت می‌کند. همچنین مدیر‌عامل موسسه خیریه مهرآفرین هم است. دانشور از فراز و نشیب‌های زندگی تا رسیدن به موفقیت برای ما صحبت می‌کند که خلاصه ای از آن را در ادامه می‌ خوانید.

ادامه مطلب...
چگونه بر زبان بدن مسلط شویم؟

زبان بدن ابزاری برای برقراری ارتباط بدون واژگان است و در واقع زبان بدن، بیان برخی چیزها به صورت غیرکلامی است که گاهی اوقات از شکل کلامی بسیار واضح تر و بهتر است. در این مطلب به شرح 50 اصل مهم در یادگیری زبان بدن پرداخته ایم که با یادگیری آن می توانید در همه روابط و مراودات شخصی و کاری و تحصیلی به بهترین شکل ممکن از آنها بهره ببرید.

ادامه مطلب...
ارائه خدمات به یک مشتری ناراضی

برای بسیاری از فعالان بازاریابی و فروش که از تجربه ی کافی برخوردار باشند و یا به صورت آکادمیک این علم را فراگرفته باشند، یکی از وحشتناک ترین تجربه ها روبه رو شدن با یک مشتری عصبانی و ناراضی است. اگر به هر دلیلی با یک مشتری ناراضی مواجه شدید که از خدمات و یا کالای شما راضی نبود، با رعایت کردن چند نکته می توانید وی را به نحوی مدیریت کنید که وضعیت بدتر نشود. در ادامه به شرح چند نکته در مواجه با یک مشتری عصبانی می پردازیم.

ادامه مطلب...