شرکت های زیر مجموعه
خرید از چین

 

راه ابریشم

اولین و تنها سامانه پیگیری آنلاین وضعیت واردات و صادرات

تامین کننده یا مشتری محصول خود را  تخصصی بیابید!

ورود به سامانه ثبت نام در سامانه

 

راه ابریشم را بیش تر بشناسید

مطالب

کاهش 25 درصدی واردات ایران از چین
هرچند تراز تجاری ایران با چین در پنج ماهه نخست سال جاری میلادی منفی 750 میلیون دلار بوده، اما آمار‌ها گمرگ نشان می دهد واردات محصولات چینی به ایران نسبت به سال گذشته 25 درصد کاهش یافته است. برجام فرصت تازه ای در اختیار ایران قرار داده است تا شرکای تجاری خود را تغییر داده و متنوع تر کند. چین در سال‌های اخیر جزو اصلی ترین شرکای تجاری ایران بوده است و هر چند همچنان در بسیاری از زمینه‌ها چشم بادامی‌ها شریک اصلی ایران هستند، اما روند‌های موجود از تمایل ایران به کاهش واردات اجناس چینی حکایت دارد.
 
بررسی روابط اقتصادی ایران و چین در پسابرجام
مدتی قبل معاونت وزارت صنعت، معدن و تجارت به این نکته اشاره کرده بود که با توجه به روابط تجاری و بازرگانی میان ایران و چین و شناخت نسبی فعالان اقتصادی دو کشور نسبت به یکدیگر، در دوران پسابرجام هم شریک تجاری اول ایران خواهد بود. افخمی راد همچنین تاکید کرده است که چون چین در روزهای سخت تحریم همراه ایران بوده است، در روزهای خوب نیز به یاد چین خواهیم بود و همکاری خود را پس از لغو تحریم ها نیز با چین ادامه خواهیم داد. 
چرا نام چین در ایران با کیفیت پایین عجین شده است؟
چین، کشور پهناوری با جمعیت بالغ بر یک میلیارد و سیصد میلیون نفری است که با تمدن غنی از دیرباز به اختراعات و ساخته های فراوان مشهور بوده است. امروزه چین نقش به سزایی در اقتصاد جهانی بازی می کند به گونه ای که حجم عظیمی از تولید ناخالص جهانی را چه در محصولات و چه در سایر زمینه ها به خود اختصاص داده است. 
حضور چین در بازارهای ایران بیشتر خواهد شد
حضور سرمایه گذاران چینی در ایران گسترده تر و بیشتر خواهد شد. این خبر از قول سید آقا زاده، رایزن بازرگانی ایران در چین، پیرو سوالات پیش آمده در مورد روابط تجاری ایران و چین در شرایط پساتحریم مطرح شد. 
ایران و چین، همکاری اقتصادی از گذشته تا آینده
در طی سال های اخیر، تجارت ایران و چین تحت تاثیر مستقیم تحریم های اقتصادی ایی که بر علیه ایران وضع شده بود قرار داشت. این اثرات در دو وجه مثبت و منفی، بر روی وضعیت تجاری چین نیز موثر بود.
ارتباط اقتصادی ایران و چین پس از تحریم ها
یکی از دلایل اصلی حجم بالای تجارت بین ایران و چین، وجود تحریم هایی بود که تجار ایرانی را در خرید کالا از چین ترغیب می کرد. اکنون پس از به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای و تصویب برجام، آینده ی روابط اقتصادی ایران و چین یکی از سوالات اساسی برای بازرگانان ایرانی است. 

1