گروه فرا ایمن بسپار

آموزش جامع بازرگانی
به گروه تولید محتوا و آموزش شرکت فبکو بپیوندید و مطالب مفید خود را با دیگران با نام خود به اشتراک بگذارید.


بیشتر بدانید

اولین و تنها سامانه پیگیری آنلاین وضعیت واردات و صادرات

تامین کننده یا مشتری محصول خود را  تخصصی بیابیدورود به سامانه ثبت نام در سامانه


 


راه ابریشم را بیش تر بشناسید

مطالب

ترامپ و چالش های اقتصادی پیش رو

واقعیت های موجود نشان می دهد که ترامپ و خانواده اش، به عنوان فعالین اقتصادی، از باورمندان جهانی شدن و تجارت آزاد بین المللی هستند. چه آنکه میزان سرمایه گذاری اقتصادی او در  کشورهای در حال توسعه چندین برابر کشور خود او آمریکاست و چه آنکه تقریباً تمام محصولات برند لباس اینویکا ترامپ در آسیا تولید می شود. 

تعریف مفهوم مدل کسب و کار از دیدگاه های مختلف

بحث مدل کسب و کار این روزها هر روز بیشتر از دیروز جای خود را در ادبیات کسب و کار و کارآفرینی باز می کند، در صورتی که در نزد بسیاری از محققین و اساتید کارآفرینی هنوز واژه کمتر شناخته شده یا نامفهومی است. گذشته از مفهوم مدل کسب و کار، اهمیت و جایگاه کلیدی آن درحوزه کسب و کار به طور جامع درک  نشده است.

رموز موفقیت فاطمه دانشور از زبان خودش

فاطمه دانشور یکی از کارآفرینان موفقی است که ٣٥سال سن دارد و از ٢٧ سالگی وارد حوزه کسب‌وکار شده است. او مدیر‌عامل شرکت سپهر آسیاست که در عرصه واردات و صادرات سنگ آهن فعالیت می‌کند. همچنین مدیر‌عامل موسسه خیریه مهرآفرین هم است. دانشور از فراز و نشیب‌های زندگی تا رسیدن به موفقیت برای ما صحبت می‌کند که خلاصه ای از آن را در ادامه می‌ خوانید.

چگونه بر زبان بدن مسلط شویم؟

زبان بدن ابزاری برای برقراری ارتباط بدون واژگان است و در واقع زبان بدن، بیان برخی چیزها به صورت غیرکلامی است که گاهی اوقات از شکل کلامی بسیار واضح تر و بهتر است. در این مطلب به شرح 50 اصل مهم در یادگیری زبان بدن پرداخته ایم که با یادگیری آن می توانید در همه روابط و مراودات شخصی و کاری و تحصیلی به بهترین شکل ممکن از آنها بهره ببرید.

ارائه خدمات به یک مشتری ناراضی

برای بسیاری از فعالان بازاریابی و فروش که از تجربه ی کافی برخوردار باشند و یا به صورت آکادمیک این علم را فراگرفته باشند، یکی از وحشتناک ترین تجربه ها روبه رو شدن با یک مشتری عصبانی و ناراضی است. اگر به هر دلیلی با یک مشتری ناراضی مواجه شدید که از خدمات و یا کالای شما راضی نبود، با رعایت کردن چند نکته می توانید وی را به نحوی مدیریت کنید که وضعیت بدتر نشود. در ادامه به شرح چند نکته در مواجه با یک مشتری عصبانی می پردازیم.

ارتباط با مشتری به سبک شرکت HP

همواره در تمامی بازاریابی های موفق دنیا، یکی از اساسی ترین رمز های موفقیت نحوه ارتباط صحیح با مشتریان بوده است. یکی از مصداق های بارز مدیریت درست ارتباط با مشتری در سامانه خدمات مشتریان شرکت اچ پی دیده می شود. از زمانی که این شرکت تصمیم گرفت تا در مرکز پژوهش های خود برنامه ای یک پارچه برای ارتباط با مشتریان به وجود بیاورد، اصلی ترین هدف آن افزایش مشتریان وفادار این شرکت بود. 

دامپینگ در علم تجارت به چه معناست؟

دام‍پینگ عبارت است از صادرات یک کالا با قیمت کمتر از هزینه‌های تمام شده یا به عبارتی دیگر فروش کالا در خارج به قیمتی کمتر از قیمت داخلی. از نظر تقسیم بندی سه نوع دامپینگ وجود دارد که در ادامه به بررسی انواع آن می پردازیم.

اشتباهات مدیریتی که شما را شکست خواهد داد

شکست مدیر، بدترین نتیجه‌ای است که او در اثر اشتباهات یا ضعف مدیریتی خود با آن مواجه می‌شود. بر هم زدن آرامش کارکنان، عدم اعتماد و اطمینان به همکاران، عدم به‌کارگیری کارشناسان خبره، سرپوش نهادن بر حقایق، رفتارهای مستبدانه، عدم پایبندی به اهداف و برنامه‌ها، نادیده گرفتن قوانین و مقررات و وجدان اخلاقی از جمله عواملی هستند که باعث شکست مدیران می‌شود. 

پیش بینی اکونومیست از وضعیت اقتصاد ایران در سال 2017

موسسه ی اکونومیست در سال 2016 برای اقتصاد ایران پیش‌بینی‌هایی کرده بود مبنی بر رشد اقتصادی 1/ 6 درصدی، رسیدن نرخ تورم به 1/ 14 درصد و رسیدن تولید ناخالص داخلی سرانه به 6130 دلار به قیمت جاری و معیار قدرت خرید 18 هزار و 70 دلار. کسری بودجه معادل منفی 5/ 2درصد تولید ناخالص داخلی کشور و جمعیت کشور حدود 80 میلیون نفر ذکر شده بود. 

عوامل شتاب دهنده تجارت ایران

فضای پسابرجام فرصتی را برای ایران فراهم آورده تا بتواند از ظرفیت‌های موجود برای تسهیل تجارت به خوبی بهره ببرد. سازمان گمرک ایران به‌عنوان یکی از دستگاه‌های متولی در امر تجارت، از چهارده گام شتاب‌دهنده در تسهیل تجارت کشور، رونمایی کرد. استقرار پروژه کاهش زمان ترخیص واردات از 26 روز به چهار روز، کاهش زمان ترخیص صادرات از هفت روز به یک روز، ارائه آمار بر خط و روزانه تجارت خارجی کشور و دیگر عوامل را در ادامه این مطلب بررسی خواهیم کرد.