از ثروتمندان چه می توان آموخت؟

همه ی ما در زندگی روزمره آدم های پولداری را می بینیم که زندگی های موفق و شادی دارند. خیلی از مردم در زندگی هایشان دوست دارند پولدار باشند اما به راستی آدم های پولدار چگونه به ثروت رسیده اند؟ آیا تبلیغاتی که ما را به کسب بیشترین سود در کمترین زمان و پولدار شدن به روش های فوق سریع فرا می خوانند، واقعیت دارند؟ در این مقاله به شرح رفتار های انسان های ثروتمندی پرداخته شده است. بر طبق پژوهش های سایت life style conseil به طور کلی بین رفتارهای ثروتمندان و انسان های دیگر در حدود 20 نوع تفاوت رفتاری وجود دارد. در واقع این تفاوت در سبک زندگی است که به پولدار شدن افراد ثروتمند کمک کرده است. ثروتمندان همیشه از آدم های راحت طلبی که هیچ فعالیتی ندارند و تنها به فکر عیش و نوش و خوش گذرانی باشند نیستند. با کمک این پژوهش می توان به سادگی دریافت که عادت های رفتاری خوب و مثبت به شدت بر موفقیت های مالی افراد موثر است. در ادامه این بیست مورد را مشاهده می کنید.

1- بیشتر ثروتمندان در روز میزان بسیار کمی فست فود مصرف می کنند. این در حالی است که تقریبا همه ی افراد عادی به طور میانگین در یک روز بیشتر از 300 کیلو کالری فست فود می خورند.
2- درصد بالایی از افراد پولدار روی انجام یک هدف مشخص تمرکز می کنند و طبق برنامه ریزی برای آن پیش می روند. افراد عادی به میزان بسیار کمی اهداف خاص و مشخص دارند.
3- ثروتمندان حداقل چهار بار در هفته ورزش های هوازی انجام می دهند. این در حالی است که کمتر از یک سوم افراد عادی ورزش را در برنامه ی زندگی خود دارند.
4- زمانی که ثروتمندان در راه هستند به کتاب های صوتی گوش می کنند و سعی در آموختن دارند ،تنها پنج درصد از انسان های عادی چنین عادتی را نشان داده اند.
5- افراد موفق و پولدار برای موفقیت خود برنامه ریزی می کنند. آن ها برای کارهایی که باید انجام شوند لیست دارند و در مقابل میزان کمی از افراد عادی به این لیست اعتقاد دارند. 
6- افراد پولدار برای موفقیت فرزندانشان نیز برنامه ریزی دارند. بر طبق تحقیقات صورت گرفته حدود 60 درصد از والدین ثروتمند در ماه چند کتاب برای فرزندان خود می خوانند. در طرف مقابل، تنها سه درصد از والدین دیگر این کار را برای کودکانشان انجام می دهند.
7- همچنین والدین پولدار در هفته حداقل 10 ساعت برای فرزندان خود امور داوطلبانه و خیریه در نظر می گیرند. این عدد درباره ی والدین معمولی کمتر از سه ساعت است.
8- حدود 80 درصد از ثروتمندان برای مناسبت هایی مثل روز تولد تماس تلفنی می گیرند. در مردم عادی این عدد تنها یازده درصد است.
9- بیش از نیمی از ثروتمندان عادت دارند تا اهداف خود را یادداشت کنند.
10- در میان مردم عادی دو درصد به مطالعه در حوزه های مرتبط با مشاغل خود فعالیت دارند. در مقابل تقریبا تمامی افراد پولدار در مقیاس جهانی، مطالعه را به طور مرتب انجام می دهند.
11- تمام اعداد بالا مربوط به گزینه های مربوط به ثروتمندان نیست. حدود پنج درصد از افراد موفق و پولدار آن چیزی که در فکر دارند را برای دیگران افشا می کنند. در مقابل 70 درصد آدم های عادی مدام در حال گفتن افکار خود هستند.
12- میزان استفاده از اینترنت در طول یک ماه برای افراد پولدار حداقل پنج ساعت است. برای حدود 80% از افراد ثروتمند این جمله صحیح است.
13- درصد بالایی از ثروتمندان در روز حداکثر یک ساعت تلویزیون تماشا می کنند. در طرف مقابل، حدود 20 درصد از افراد معمولی در طول یک شبانه روز زمان بسیار زیادی را پای تلویزیون می گذرانند.
14- ثروتمندان حتی برای تماشای تلویزیون هم برنامه ریزی دارند. پولدارهای بسیار کمی هستند که زمان خود را صرف تماشای شوهای تلویزیونی کنند. در طرف مقابل، 80% از افراد معمولی طرفدار برنامه های به اصطلاح جنجالی تلویزیون هستند.
15- تقریبا نیمی از افراد ثروتمند دنیا سحر خیز هستند. مطالعات نشان دهنده ی آن است که این افراد حدود سه ساعت قبل از شروع برنامه ی کار روزانه ی خود از خواب بیدار می شوند.
16- حدود هشتاد درصد افراد موفق، عادت های خوب خود را به فرزندانشان نیز آموزش می دهند. این نکته بسیار تامل برانگیز می شود زمانی که بدانید حدود یک درصد از مردم عادی وقت خود را برای آموزش تجربیات خود به کودکانشان می گذرانند.
17- تقریبا همه ی افراد پولدار به این نکته که عادت های خوب و افکار مثبت موجب موفقیت آن ها خواهد شد اعتقاد دارند. در مقابل حدود چهار درصد از افراد عادی اعتقاد قلبی به این نکته دارند.
18- تفکرات بد و تاثیرات آن ها بر زندگی افراد موفق نیز مشهود است. حدود هشتاد درصد افراد ثروتمند معتقدند که تفکرات منفی و افکار پوچ، آن ها را به سمت شکست می برد.
19- تقریبا همه ی افراد موفق و پولدار، برای بهبود موقعیتشان و تقویت وضعیت مالی خود تلاش مداوم می کنند. تنها پنج درصد از افراد عادی به این موضوع فکر می کنند.
20- تقریبا همه ی افراد پولدار و ثروتمند عاشق مطالعه هستند. این رفتار تنها در حدود یک سوم از جمعیت افراد عادی مشاهده می شود.


مهرداد بورچی (207)
ارسال دیدگاه
نام:  
ایمیل:  (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
دیدگاه شما:
دیدگاه ها
دیدگاهی ثبت نشده است