مزایای سیستم تشخیص اثر انگشت در گوشی های همراه

گوشی های هوشمند مدت ها است که از سطح دستگاه هایی ساده که تنها برای برقراری ارتباط مورد استفاده قرار می گرفتند فراتر رفته و به دستگاه های الکترونیکی مجهز به قابلیت ها و توانایی های مختلف چند رسانه ای تبدیل شده اند. قابلیت هایی که در اکثر موارد نیازمند ذخیره سازی داده های مختلف، اطلاعات شخصی یا موارد مرتبط با حساب های بانکی هم خواهند بود. با این تفاسیر، نیاز به حفاظت از داده ها در قالب استفاده از روش های مختلف، امری ضروری به نظر می رسد. 
سنسورهای تشخیص اثر انگشت در کنار قابلیت های امنیتی، راحتی هرچه بیشتر برای ورود کاربران به دستگاه های اندرویدی یا استفاده از سرویس های ویژه را فراهم کرده اند. استفاده از این سیستم، در مقایسه با سیستم های سنتی استفاده از گذرواژه، پین یا الگو، مزایای امنیتی مختلفی را به همراه دارد. پیش از هر چیز امکان استفاده از گذرواژه های ضعیف یا حتی فراموش کردن رمز عبور از کاربر سلب خواهد شد. علاوه بر این، امکان آن وجود ندارد که رمز ورودی که روی کاغذ یادداشت شده یا حتی روی رایانه ذخیره کرده اید به دست افراد دیگر بیفتد. روش های سنتی مورد استفاده نفوذگران به منظور ورود غیر قانونی با استفاده از حدس زدن رمز عبور یا هک کردن نرم افزار گوشی هوشمند شما نیز بی اثر خواهد شد. در صورتی که گوشی هوشمند شما مفقود شده یا حتی مورد سرقت قرار گیرد، اگر سیستم تشخیص اثر انگشت را فعال کرده باشید، دسترسی دیگران به محتوای موجود در گوشی نیز به آسانی میسر نخواهد شد. از سوی دیگر در صورتی که در حضور شخص یا اشخاص دیگر قفل گوشی خود را با بهره گیری از سنسور تشخیص اثر انگشت باز کنید، دیگر هیچ راهی برای مشاهده بدون اجازه رمز عبور توسط دیگران باقی نخواهد ماند.
البته باید این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که بهره گیری از سنسورهای تشخیص اثر انگشت، به طور طبیعی و مانند دیگر راهکارهای امنیتی ویژه دستگاه های هوشمند با مشکلات و ضعف هایی همراه خواهد بود و امنیت دستگاه شما را بطور کامل تضمین نخواهد کرد. لذا بهترین راهکار موجود برای حفاظت از داده ها در مقابل دسترسی بدون اجازه دیگران، استفاده از روش های ترکیبی به منظور ایمن سازی هرچه بیشتر گوشی هوشمند شما خواهد بود.اشتراک گذاری در:
چهار شنبه 19/12/1394 14:27 در اخبار فناوری
بازگشت به تکنولوژی های نوین
پگاه ایوان پور (64)
ارسال دیدگاه
نام:  
ایمیل:  (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
دیدگاه شما:
دیدگاه ها
دیدگاهی ثبت نشده است